O marce

Marka Vintage® to powstała w roku 1995, w Wielkiej Brytanii, marka gitar elektrycznych i akustycznych, której właścicielem jest koncern muzyczny John Hornby Skewes & Co. Ltd. (JHS®), który z powodzeniem wprowadził markę do ponad 140 krajów. Vintage® to 25 lat historii gitar elektrycznych podczas, których marka stała się synonimem gitar w dobrej cenie o jakości wyższej niż sugerowana półka cenowa. 

Najważniejszym momentem w historii marki Vintage jest rok 2004, w którym Trev Wilkinson (współpracownik Leo Fendera, Setha Lovera i Wayna Charvela) dołączył na stałe do zespołu Vintage wnosząc swoje innowacyjne podejście. Mimo, że Vintage kontynuuje tradycję dobrze znanych kształtów korpusów i wyglądu gitar to są to instrumenty inne niż ich pierwowzory.

Trev Wilkinson mawiał:

Trev Wilkinson

“Anyone can draw around a familiar guitar body. But it’s all about building a guitar from the inside out, knowing what goes into the guitar, not just what it looks like from the outside.”

Każdy może narysować wyglądający znajomo korpus gitary. Ale chodzi o to, aby tworzyć gitarę od wewnątrz, wiedząc co ma się w niej znajdować, nie skupiać się na tym, jak ma wyglądać z zewnątrz. 

Trev Wilkinson

Trev słynie ze swojej dbałości o gitarowy hardware. Jest twórcą marki Wilkinson, która jest uznaną w świecie lutników marką kluczy, mostków i pickupów. Właśnie hardware leży u podstaw sukcesu Vintage. Trev uważa, że nie sztuką jest zrobić dobrą gitarę za 5000$, tylko świetny instrument kosztujący nie więcej niż 500$. To właśnie udało mu się z gitarami Vintage. 

To podejście stało się wyróżnikiem marki Vintage. Postawienie sobie za cel stworzenie dobrej gitary poniżej 500$, a nie traktowanie gitar w tym przedziale cenowym jako “produktu ubocznego” wyższych serii flagowych. 

Inną ważną postacią wnoszącą gigantyczny wkład w jakość gitar Vintage jest Paul Brett, który pomagał udoskonalić linię gitar akustycznych Vintage. Paul jest angielskim muzykiem rockowym i bluesowym. Znany jest przede wszystkim ze swojej gry na gitarze 12-strunowej. Jest on wielkim entuzjastą gitary akustycznej. Kolekcjonuje stare gitary i bada początki bluesa. Swoim doświadczeniem podzielił się z konstruktorami Vintage i tak powstały dwie ważne linie gitar akustycznych. Sygnowana przez Paula seria “Viator” oraz przystępna cenowo linia Statesboro.

Od ponad 25 lat Vintage dba o jakość swoich instrumentów i skupia się na misji dostarczania wartościowych instrumentów dla początkujących i zaawansowanych gitarzystów w cenach, które nie rujnują budżetu. Sprawdź ofertę naszych gitar i dołącz do naszej muzycznej społeczności. 

Paul Brett